![http://radiosamos.gr/sites/default/files/2023-03/%CE%A3%CE%A5%CE%A1%CE%99%CE%96%CE%91_0.png](/sites/default/files/styles/large/public/2023-03/%CE%A3%CE%A5%CE%A1%CE%99%CE%96%CE%91_0.png?itok=RxNFTaWQ)
Στα πλαίσια της επίσκεψης στο νησί μας ο βουλευτής Ρεθύμνου , πρώην Υπουργός και τομεάρχης Υγείας της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Ανδρέας Ξανθός θα πραγματοποιήσει την Πέμπτη 30 Μαρτίου τις ακόλουθες επισκέψεις:
9:00 επίσκεψη στο Κέντρο Υγείας Καρλοβάσου
10:30 επίσκεψη στο Κέντρο Υγείας Σάμου (πρώην Μ.Υ. ΠΕΔΥ)
11:00 επίσκεψη στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας Σάμου
11:30 επίσκεψη στο Κέντρο Πρόληψης «Φάρος»
12:30 επίσκεψη στο Γενικό Νοσοκομείο Σάμου "Άγιος Παντελεήμων", όπου θα πραγματοποιηθεί συνάντηση με τη διοικήτρια του νοσοκομείου και ανοιχτή συζήτηση στο αμφιθέατρο με τους εργαζομένους
Τέλος στις 14:30 ο κος Ξανθός θα δώσει συνέντευξη τύπου στα τοπικά μέσα στο ξενοδοχείο «Samos»